Váš server pro výrobu dřevěných eurooken
 - výpočty cen
 - evidence zakázek
 - evidence výroby
Vstup do zákaznické sekce
Login:
Heslo:
O PROGRAMU JAK SE PŘIHLÁSIT FAQ DEMOVERZE KONTAKT

O programu

Program FOR WINDOW je interaktivní internetovou aplikací která využívá skriptovacího jazyka PHP a databázového systému MySQL k výpočtu cen eurooken. Podle základních parametrů okna daných jeho rozměry a použitými materiály, zadávaných jednoduchým způsobem pomocí formuláře, vypočítá jednotlivé rozměry komponentů okna, jejich cenu a celkovou cenu materiálů. Pracnost výroby se zadává koeficientem pracnosti, kterým se násobí celková cena materiálů. Výsledná cena okna je pak ještě upravena o cenu montáže.

Celý výpočtový program je upravitelný a nastavitelný na individuální požadavky každé výroby. Vložením Vašich výrobních cen jednotlivých materiálů do databáze lze upravit celý systém přesně podle Vašich požadavků. Výslednou cenu okna lze podle Vašich zkušeností z výroby dále upravovat nastavením koeficientu pracnosti a případnými slevami podle aktuální nabídky.

Výsledek výpočtu se otevírá v novém okně vašeho prohlížeče, obsahuje kompletní přehled použitých materiálů a jejich rozměry. Dále vypíše jednotlivé ceny materiálů a celkovou cenu okna. Tento základní přehled, který je možné vytisknout je doplněn o možnost zobrazení nabídkového listu pro zákazníka a základního výrobního listu pro potřeby výroby.

Každý uživatel je vlastníkem svého přihlašovacího jména a hesla, to umožňuje individuální prostředí celého programu a evidenci vašich zakázek. Ve vyšší verzi programu je možné Vaše výpočty ukládat do databáze zakázek a později pak kdykoliv znovu zobrazit jejich podrobnosti.

Program je dostupný z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Tuto výhodu ocení zejména prodejci oken kteří mohou pomocí notebooku vybaveného mobilním připojením přímo u zákazníka předat v reálném čase nabídku.

Ovládání programu

Vstupem je webový formulář se základnímu a volitelnými políčky. Základní políčka jsou počet oken, šířka a výška rámu. V případě trojdílných oken a oken s nadsvětlíkem pak ještě upřesnění šířky a osy poutce a středního sloupku. Volitelná políčka zadávají materiálovou specifikaci okna. Jsou to materiál hranolu, typ barvy, typ skla, barva kliky, barva těsnění a barva okapnice. Volitelná políčka je možné na Vaše přání doplnit o Vámi používané materiály. Pro nabídku a výrobu je pak možné vepsat ještě odstín barvy. V současné době počítá program s kováním firmy MACO, tato položka je tedy pevně nastavena. Poslední políčka tvoří koeficient práce (viz Výpočet) a poskytovaná sleva. Poskytovaná sleva se může v závislosti na Vaší aktuální nabídce měnit.

Výpočet

Program na základě vstupních dat provede výpočet spotřeby materiálů a tento výpočet vypíše. Pro potřeby výpočtu cen zaokrouhlí některé rozměry na nejbližší vyšší čísla aby cena byla v celých korunách. Ceny materiálů jsou počítány z Vaší osobní databáze prodejních cen vytvořené na základě Vašich požadavků. Celková cena materiálů je na závěr vynásobena koeficientem pracnosti který se nastavuje ve vstupním formuláři.. Výsledná cena okna je vynásobena koeficientem montáže, ten obvykle tvoří 15% ceny okna, tuto hodnotu je samozřejmě možné upravit případně ji vypočítat podle bm obvodu okenního rámu. Cenu okna je možné ovlivnit ještě poskytovanou slevou na okno, kterou zadáte v do formuláře. Výsledkem je konečná cena okna bez DPH.

© 2005 - 2010Habakuk design, optimalized for IE 6.+